Нова українська школа

Коротко основні тезиси про НУШ

Вже з 1 вересня 2018-го вчитися за новим стандартом почнуть усі перші класи. Вчителям за якісну підготовку зафіксовано високу фінансову мотивацію. Батьки мають приймати активну і безпосередню участь у співпраці з учителем та в процесі навчання дитини.

Міністерство зафіксувало, що конкретно має бути придбано на кошти, що інвестуються в навчальні заклади щоб уникнути повернення до старих засобів.

Зменшення інтернатів дозволить соціалізувати дітей з особливими освітніми потребами в колективі. Також активно створюються регіональні інклюзивно-ресурсні центри, що допоможуть надати рівні і доступні умови навчання для всіх.

Початкова освіта – навчання збільшиться до 12 років без пропуску 4го класу. Розвиток основних навичок та компетентностей. Розроблено спеціальний курс “Я пізнаю світ” з акцентом на індивідуальних особливостях кожного учня. Діяльнісний підхід, особливі меблі і багато інших аспектів роблять цей етап не простим.

Базова середня освіта – класичні дидактичні засоби навчання доповнюються цифровими лабораторіями для експериментів та практичних дослідів, комп’ютерною грамотністю з широким колом знань, уроками з конструювання і програмування, і багато інших кардинальних для нас змін але таких звичних речей для Європи.

Профільна старша школа  – з 10 класу по 12 діти будуть вчитися за обраним профілем з акцентом на предметах конкретного напрямку навчання, ще не професійно-технічне навчання але поглиблене вивчення того напрямку в якому дитина має таланти чи потяг до вивчення.

Бакалавріат скоротять до 3х років, залишивши без змін терміни навчання інших рівнів у ВНЗ.

НУШ у дії

Закон України "Про освіту"

Закон України "Про загальну середню освіту"

Концепція "Нова українська школа"

Постанова Кабінету Міністрів україни від 21 лютого 2018 р.№87 "Про затвердження Державного стандарту початкової освіти"

Навчальні програми НУШ

Наказ від 13.07.2017 № 1021 Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня

Наказ від 15.01.2018 № 36 Про затведженняч Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти.

Лист від 26.02.2018 № 1/9-114 Щодо деяких організаційних питань з підготовки педагогічних працівників на сайті студії онлайн-освіта EdEra

Курси НУШ

Другий етап курсу НУШ для вчителів початкової школи проходили в  нашому закладі, де взяли участь педагоги Тячівського району. Тренери ознайомили педагогів з новою Концепцією НУШ. Вчителі разом з тренерами НУШ створювали навчальне середовище близьке до реального.  Педагоги навчилися виготовляти лепбуки, ментальні картки, інтелект-карти,. "Я -схеми" Навчили складати нові правила, інструкції, рутини. Цікавою вияливася  робота з LEGO. Червоною ниткою через Концепцію НУШ  проходить принцип інтеграції. Створено новий предмет" Я досліджую світ", в якому зінтегровано сім навчальних предметів.

Також були проведені лекції на таку тематику:

«Концепція НУШ чинники якісної початкової освіти»;

«Мета і головні компоненти НУШ: дитинноцентриз компетентнісний підхід, педагогіка партнерства»;

«Нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя в контексті концепції НУШ»;

«Роль учителя у формуванні психологічно безпечного середовища»;

«Практика ранкових зустрічей».

Лист МОН Орг. пит.