Музей імені Василя Гренджі - Донського

Музей відкрито у квітні 1997 року з нагоди відзначення столітнього ювілею В. Г ренджі-Донського. Оформлено музей з ініціативи заслуженого вчителя України – Рекіти Ганни Іванівни при активній  участі дирекції школи та ряду педагогів -ентузіастів

За час функціонування музею тут побувало сотні відвідувачів. Це учні шкіл району, м. Хуста, Сваляви, Виноградова, Міжгір’я, Ужгорода, Кіровограда, Києва, сусідньої Румунії. Гостями музею були студенти й науковці різних вузів не лише України, а й діаспори, представники славного письменства: Василь Маркусь, професор Чиказького університету, Василь Марко, професор Кіровоградського педагогічного університету, Микола Зимомря, професор  Дрогобицького державного педагогічного університету, викладачі багатьох вузів Румунії, письменники О.Сливка, І Губаль, Ю. Шип, П. Мідянка,  О. Гаврош,  літератори Тячівщини.

На адресу музею надійшли хвилюючі листи від поета Д. Павличка літератора - україніста із Пряшева Миколи Мушинки.

Великою цінністю музею є листи від дочки письменника Зірки Гренджі- Донської, її публіковані матеріали про батька і, звичайно, твори письменника.

Сьогодні у 30 класах школи нараховується 672 учні, яких навчають і виховують 75 педагогічні працівники. Серед них: 1 заслужений вчитель України, 5 відмінників освіти, 5 вчителів-методистів, 28 старших вчителів, 39 вчителів вищої категорії. Відзнаками Міністерства освіти і науки України нагороджено 13 педагогів.

Звіт музею

Звіт про роботу літературного  музею Василя Ґренджі- Донського