День вишиванки
Розквітла вишиванка кольорами,
Орнаментами душу зігріва.
У цій сорочці все – і погляд мами,
І батькові наставницькі слова,
І пісня українська колискова,
Й світанки фантастичні на полях,
Я вишиванку одягаю знову,
І серце в грудях – наче вільний птах!
Вікторія Чорній
Кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть. Вони освячені віками. Звичаї – це ті прикмети, за якими розпізнаються в сьогоденні та й в історичному минулому; це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших національних справах.
Кожен народ має свій національний одяг, він є національною святинею, однією з форм народної індивідуальності.
Ми, українці, пишаємося та приймаємо нашу українську культуру, традиції та коріння. Вишиванка – це наше давнє й завжди сучасне мистецтво, що свідчить про невмирущість традицій.
Кожного третього четверга травня відзначається Міжнародний день української вишиванки. Цього дня українці всього світу носять вишиванки, щоб зберегти споконвічні традиції носіння вишитого національного одягу. Ця подія– це можливість для українських громад усього світу та українців, які проживають в Україні, поширювати ідею української національної самосвідомості та показати свій патріотизм.
Вишивка є важливим ремеслом в Україні. Вишиванка говорить не лише про українське походження, а й про конкретний регіон, у якому вона була виготовлена. Кожен регіон України може похвалитися своїми унікальними вишиванками, які відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками. В орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни та нашого народу.
День вишиванки – це символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають.
Вишиванка – не просте вбрання українців! Це сакральна річ для кожного з нас, адже це є символом національної єдності! Пишаймося, що ми – українці! Хай ніхто і ніколи не зламає наш дух, волю і віру.
Все буде Україна!